גיוס אשראי לחברות ותיקות הקיימות מעל 3 שנות פעילות

גיוס אשראי הוא פעולה חיונית בעבור כל עסק. המצב הרצוי הוא כמובן התנהלות באמצעות מחזור הכספים של העסק אך ברוב המקרים זה לא מתאפשר. בעלי העסקים מעדיפים (ובצדק!) להשקיע את הכספים שמתקבלים בפיתוח העסק והרחבתו. את גיוס האשראי וקביעת המסגרת בבנק מבצעים עם הקמת העסק, כאשר עם הרחבת העסק והתייצבות הפעילות אפשר יהיה להגיש בקשות לקבלת מסגרת אשראי נוחה יותר.

גיוס אשראי לחברות ותיקות הקיימות כבר מעל 3 שנים אפשר לבצע בתהליך כלל לא מסובך. 3 שנים של פעילות כלכלית יציבה בהן החברה מצליחה להציג הכנסות קבועות, מחזור כספים יציב ומגמה של צמיחה. פרט לנתוני הצמיחה והיציבות הכלכלית מציגות חברות ותיקות גם רכוש ונכסים שיוכלו לשמש ערבון לקבלת מסגרת האשראי. במקרים בהם החברה לא מצליחה להשיג יציבות כלכלית בתוך 3 שנים ולא יכולה להציג נתונים של צמיחה ופיתוח קשה יהיה לה לגייס אשראי.

גיוס אשראי מהבנק

חברות ותיקות שנמצאות במצב של צמיחה כלכלית תוכלנה לגייס אשראי מכל מיני מקורות. המקור הראשון אליו פונות רוב החברות בתהליך הגיוס הוא הבנק. גיוס אשראי לחברות ותיקות אפשר לבצע באמצעות סניף הבנק בו מפעילה החברה את החשבון העסקי שלה או פנייה לבנק אחר שכלל לא מכיר את החברה. הסוד להצלחת התהליך בבנק חדש או בבנק בו החברה כבר פעילה הוא הכנה נכונה של בקשת האשראי. לצד בקשת האשראי יש להציג את מהות הבקשה לאשראי חדש, בקשת ההלוואה, ערבויות ונכסים. בכדי להגדיל את הסיכויים כדאי יהיה להכין את ההצעה בעזרת יועץ פיננסי או כלכלן.

לאחר הגשת הבקשה יש להתחיל בתהליך המשא ומתן אל מול נציגי הבנק. ליצירת תנאים של משחק הוגן כדאי יהיה לשכור יועץ כלכלי שינהל בעבורכם את המשא ומתן אל מול נציגי הבנק. אדם שלא מחזיק בהכשרה כלכלית לא יוכל להשיב להם, להבין את השפה הכלכלית ולגייס את תנאי האשראי הטובים ביותר. היועץ המקצועי מכיר את תנאי האשראי של הבנקים, הוא משתמש בכל היתרונות של החברה בכדי לתמחר נכון את האשראי ומשיג לחברה אשראי בתנאים טובים יותר.

הגדלת מסגרת אובליגו בבנק קיים

הבנק בו החברה מפעילה את חשבון הבנק שלה מכיר את הפעילות הכלכלית שלה היטב. במחשבים של הבנק אפשר למצוא את כל ההיסטוריה הכלכלית של החברה, נתוני אובליגו (אשראי), נכסים, חסכונות ונתוני צמיחה. על אף העובדה שהבנק מחזיק בכל המידע הזה, יש בכל זאת להגיש בקשה רשמית ומפורטת לגיוס אשראי. במקרים בהם החברה מציגה נתוני צמיחה טובים ישנה סבירות טובה כי הבנק בעצמו יציע לחברה את הגדלת מסגרת האשראי.

גיוס אשראי ממקור חוץ בנקאי

חברות ותיקות הקיימות מעל 3 שנות פעילות תוכלנה לגייס אשראי גם באמצעות פנייה לקרנות ממשלתיות שמציעות הלוואות למטרת הון חוזר או פיתוח העסק. סכומי הכסף שאפשר יהיה לקבל נעים בין 550,000 ₪ ועד 8% ממחזור המכירות של העסק. ההלוואות הללו ניתנות בתנאי החזר טובים וריבית מצוינת, החיסרון היחיד בא לידי ביטוי בתהליך בירוקרטי ארוך ומסורבל.