ייעוץ כלכלי למשפחות

אורך חיים מהיר ודינאמי, מחייב כל משפחה לעשות בדק בית, ללא קשר לרמת החיים או להכנסה החודשית. זאת גם הסיבה שבשנים אחרונות תחום כלכלת המשפחה הפך למבוקש בקרב משפחות רבות אשר מבינות שבאמצעות ייעוץ כלכלי מקצועי הן יוכלו לנהל את כלכלת המשפחה באופן יעיל ופרודוקטיבי. חלק מהמשפחות מנסות באופן עצמאי לצאת ממעגל האוברדרפט אך לאחר מספר חודשים מבינות שחסרים להן כלים בסיסיים לניהול כלכלת המשפחה.

אז למה משפחות מתקשות בניהול נכון של כלכלת משפחה באופן עצמאי?

ראשית מדובר בחשש משינוי בהרגלים ואולי אפילו חשש מויתורים שעלולים להתרחש בעקבות שינוי בהתנהלות כלכלית. שנית כלכלת משפחה הוא כישור חיים שלא נלמד בבית הספר, בדומה לזוגיות ולהורות ואנו פשוט לא מודעים איך לנהל נכון את כספינו. וכמובן השפעות חיצוניות כגון: ערוצי התקשורת שונים אשר מפעילים אלינו לחץ בלתי פוסק באמצעות פרסומות המשפיעות על הרגלי צריכה שלנו, מוסדות פיננסיים אשר הופכים את הכסף לנגיש יותר וכו. כל אלו מקשים על המשפחות ללמוד כיצד להתנהל נכון בכל הקשור לכלכלת המשפחה, להגיע לרווחה כלכלית ולהפסיק לפחד לטעות עם ניהול הכסף.

ייעוץ כלכלי למשפחות

למה ומי צריך ייעוץ כלכלי למשפחות?

  • משפחות אשר נקלעו למשבר כספי עקב התנהלות כלכלית לא נכונה
  • משפחות אשר רוצות להתכונן לעתיד- פרישה, חסכונות או תכנית חירום לשעת משבר.
  • משפחות אשר עומדות בפני רכישה גדולה כמו דירה או מכונית.
  • משפחות אשר מתכננות אירוע גדול – חתונה, לידת ילד, בר/בת מצווה וכדומה.
  • משפחות אשר צריכות להגדיר מחדש את התנהלותן הכספית, בעקבות שינוי סטאטוס. כמו גירושין, פיטורין או שינוי תעסוקתי של אחד מבני הזוג.
  • זוגות צעירים אשר מעוניינים להתחיל את החיים הפיננסיים ברגל ימין.

הצוות של קבוצת OED מתמחה בייעוץ ואימון כלכלי לכלכלת משפחות ומלווה משפחות מכל חתך סוציו אקונומי, אשר מבקשות לנהל נכון יותר תקציב משפחתי, לשפר את מערך ההוצאות והכנסות בבית ולהכין עצמם לקראת העתיד.