תהליך האימון העסקי

כמה מילים על אימון עסקי…

אימון (קואצ'ינג) עסקי הוא תהליך שמטרתו היא שיפור בדרך קבלת ההחלטות בתחום הקריירה והעסקים. תהליך האימון העסקי מורכב ממספר היבטים בתחום העסקים כגון:

 

אימון עסקי לקידום קריירה:

תהליך אימון עסקי כולל בחינה של הישגים תעסוקתיים עד לשלב האימון, בדיקת התנהגויות וכישורים מקדמים וחוסמים וטיפול בהם, בחירת מסלול קריירה, בניית חזון אישי, אסטרטגיה להשגת יעדים, כתיבת תוכנית עבודה ויעדים בתחום ניהול קריירה. אם עלתה בך השאלה: למה הקריירה שלי תקועה? מה אני עושה לא נכון? קואצ'ינג עסקי יכול לסייע לך לקבל את התשובות ולמצוא את הדרך הנכונה להשגת תוצאות. באימון עסקי לקידום קריירה תרכוש כלים אימוניים שיאפשרו מעבר מהתנהגות ריאקטיבית (מגיבה, מונעת) להתנהגות פרואקטיבית (יוזמת, מניעה).

אימון עסקי להשגת מטרות במקום עבודה:

אימון עסקי שבמרכזו הגדרת מטרות ויעדים על פי SMART, בחינת דרך קבלת החלטות, שיפור מתמיד בדרך העבודה. בחינת כוחות וחולשות על פי מודל SWOT ומודלים אחרים. בניית תכנית עבודה המבוססת על היכולות של המתאמן תוך ניטרול החולשות. באימון עסקי להשגת מטרות תרכוש הבנה טובה יותר שלך על עצמך, על הערכים המנחים אותך, הצרכים והמניעים שלך ויעדיך.

קואצ'ינג עסקי לקידום פרוייקטים

אימון עסקי לקידום פרויקטים מתמקד בניהול זמן, ביכולת תיעדוף ובגורמים המונעים זאת מהמתאמן. בתכלית אנו מאמינים כי ביכולתו של כל מתאמן לנהל את זמנו בצורה יעילה ואפקטיבית אך פעמים רבות קיימים חסמים התנהגותיים שבשלם המתאמן מתקשה בהפרדת עיקר מתפל, חשוב מלא חשוב ודחוף מלא דחוף. אימון עסקי נסוב על איתור התנהגויות אלו וטיפול בהן.

אימון עסקי לצוות עובדים

תהליך הקואצ'ינג העסקי לפיתוח ושיפור עבודת הצוות בארגון נועדה לבחינת דרכי ההתנהגות של הצוות כיחידה והפרט בתוך הצוות, שיפור תהליכי עבודה בקבוצה, מציאת כוחות משותפים, מקורות מידע וגורמי שינוי.
אימון עסקי לעבודת צוות מתקיים הן בפגישות אחד על אחד והן בפגישות קבוצתיות.
אימון עסקי לצוותים מקנה:
• אמון – סדנאות האימון יוצרות תחושת אמון בין המשתתפים.
• שיתוף פעולה – שיח משותף על מטרות עסקיות ומציאת שותפים להנעת תהליכים עסקיים.
• צמיחה משותפת וסיוע הנמשך לעיתים גם מעבר לזמן ולמקום בו נערכו סדנאות האימון.
• הגנה הדדית

תהליך אימון עסקי

OED מציעה אימון עסקי המבוסס על הידע והניסיון של המאמנים בתחומים הבאים: מנהל עסקים, אימון, אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה וסוציולוגיה. בתהליך אימון עסקי אנחנו מציעים למתאמנים פתרון שלם ומקיף שתורם ליעילות התהליך ולשיפור תוצאותיו.