בוחרים כיוון לקריירה: 7 שאלות שחייבים לשאול על תואר שני במנהל עסקים

  1. מה ייצא לי מזה?

כמעט כל סטודנט שואל את עצמו במהלך התואר האם הלימודים אכן יוכיחו את עצמם והאם הוא ימצא עבודה בתחום לאחר מכן. ובכן, לגבי תואר שני במנהל עסקים בהחלט אפשר לומר שזה משפר משמעותית את הסיכוי של כל אחד ואחת מכם למצוא עבודה בתחום לאחר הלימודים. התואר השני לא רק נותן לכם כלים נוספים להתמודד עם החומר או עם הקשיים הכרוכים בדרך אלא גם מלמד אתכם דבר או שניים על התמודדות עם אורח חיים לחוץ ועמוס שוודאי אתם חווים בתקופת הלימודים.

  1. למה דווקא מנהל עסקים?

אומנם מדובר בנושא מעט כללי אבל בהחלט אפשר להגיד שהיום כל התחומים קשורים בצורה כזו או אחרת לנושא. תואר שני במנהל עסקים במכללה האקדמית נתניה פותח עבורכם דלתות נוספות שהיו נשארות סגורות במידה ולמדת תחום אחר או שנשארתם רק עם התואר הראשון.

  1. האם התואר השני נחוץ?

נסו לדמיין אתכם יושבים מאחורי השולחן במשרד ובוחנים את העובדים החדשים לעסק שלכם על סמך ראיון עבודה של מספר דקות. מועמד שמגיע עם תואר שני מיד נראה לכם רציני יותר ומקצועי יותר. גם כאשר אתם תשבו מול המראיין תוכלו להתגאות בתואר שני שהושג בדרך קשה ומתישה.

  1. האם ישנה חשיבות למוסד הלימודי?

תואר שני במנהל עסקים במכללה איכותית ומקצועית או תואר שני במנהל עסקים במכללה בינונית ובעלת שם פחות מוכר אכן יש לכך השפעה חשובה ומכרעת. תואר שני במנהל עסקים במכללה האקדמית נתניה זו הבחירה של אלפי סטודנטים בכל שנה, אלפי סטודנטים שבוחרים בצורה נכונה ומבטיחים את עתידם הכלכלי.

  1. האם יש כסף בתחום?

אחרי שביררתם וחקרתם אם יש עבודה בתחום אותו אתם לומדים, מגיעה השאלה השנייה והיא גובה המשכורות הממוצעות בתחום אותו אתם לומדים. מנהל עסקים הוא תחום רחב ומעניין ובאופן יחסי לתחומים אחרים המשכורות בו גבוהות ומתגמלות.

  1. האם התחום מעניין כדי להמשיך ללימודים נוספים?תואר במנהל עסקים

התשובה לשאלה הזו פשוטה מאוד- אם הצלחתם להפיק הנאה ולמדתם דבר או שניים מהתואר הראשון אתם בוודאי תמצאו נחת גם בתואר השני. כמובן שלימודים לתואר השני מורכבים יותר ועמוסים יותר אך בהחלט ניתן לומר שהלימודים לתואר השני הם המשך ישיר ללימודים בתואר הראשון.

  1. מה יקרה אם לא אצליח לסיים את התואר השני?

אנשים רציונאליים לוקחים בחשבון גם אופציה של כישלון אבל בוודאי יעשו הכול כדי לא להגיע לסיטואציה הזו. במידה ונכשלתם ולא הצלחתם להשלים את הלימודים לתואר השני עדיין יש בידכם את התואר הראשון ואותו אף אחד לא ייקח מכם. תואר שני במנהל עסקים זה לימודים לא פשוטים ולא כולם מצליחים לעבור אותם בהצלחה, אך בעזרת עבודה קשה ובלי ויתורים בהחלט ניתן להצליח ולעבור את המבחנים בסוף השנה בשלום.